Stavíte dům? Tohle by v něm nemělo chybět

Velikost textu: A A A

Stavíte dům? Tohle by v něm nemělo chybět

Ilustrační foto

Katalog stavby a zahrady přidat/editovat firmu

Stavební materiály Nářadí Zahrada Návody a recepty Katalog firem

 Výstavba nebo rekonstrukce domu je zásadní věc, která stojí mnoho peněz. Proto by se mělo jednat o velmi promyšlené postupy. To znamená nejenom samotný průběh výstavby, ale také to, co by měla stavba obsahovat. Nebo jaké výrobky by měl váš vysněný dům po dokončení mít. Zde se dozvíte několik věcí, které dneska opravdu frčí.

Kabát domu je důležitý

Vedle střechy a fasády si každý všimne oken domu. Proto je důležité, jakou mají barvu a tvar. Vedle toho se samozřejmě nesmí zanedbat jejich kvalita. K oknům ovšem patří i parapety. Již dávno neplatí, že se namontuje pozinkovaný parapet, který se musel nechat alespoň rok opršet a potom bylo potřeba ho opatřit barevným nátěrem. Tento nátěr se musel v pravidelných intervalech obnovovat, což stálo další práci, peníze a mělo to často negativní dopad i na samotný vzhled. V současnosti jsou in hliníkové parapety, které si každý může vybrat v různých barevných provedeních. Hliník má dlouhou dobu životnosti a je v podstatě bez údržby.

Naučte se vykládat osobní horoskop na kurzu astrologie

ZOBRAZIT

Dalším trendem, který je čím dál více využívaný, jsou venkovní plastové rolety. Ty také dodávají domu celkový vzhled. Ovšem jejich hlavní účel je někde jinde. Rolety mají v popisu práce hlavně:

  • ochranu domu před nezvanými návštěvníky a před zvědavými kolemjdoucími a sousedy

  • ochranu před světlem v noci a Sluncem během dne

  • snížení tepelných ztrát v zimních měsících

A co interiér?

Stále více se prosazuje jednoduchý interiér bez přeplácanosti. Přesto každý potřebuje šatní skříně, které by ale měly být umístěny tak, aby se nevyskytovaly v nejčastěji obývaných místnostech.
Velmi oblíbené jsou i moderní technologie. Tedy dálkové ovládání spínačů, rolet nebo topení. Zejména u vytápění se vyplatí mít možnost ho regulovat na dálku. Když nejste doma, topení snížíte a před příjezdem si zase dům vytopíte. Úspory jsou obrovské.

Moderní zahrada

Zapomenout nesmíte ani na zahradu. Automatické systémy zavlažování nebo vyhřívané bazény jsou přesně to, po čem většina stavebníků pokukuje. Pokud vám tedy zbyly po stavbě či rekonstrukci domu nějaké peníze, určitě budete vědět, kam je na zahradě investovat.

Reklamní článek

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady, návody, postupy a informace zveřejněné na stránkách KUTILweb.cz nenahrazují odborné postupy, zákony a informace a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli vždy nejprve konzultovat s odborníkem z daného oboru a vše si důkladně ověřit. Přestože se snažíme uvádět co nejpřesnější informace, nemůžeme vyloučit některé chyby nebo nepřesnosti. Za to se předem omlouváme.

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: bydlení, pr

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Interiéry
Vhodné dveře do bytu 1/2

 ERKADO Interiérové dveře Plné Hladké Jednoduché dveře, které se rozhodně hodí do každého interiéru. Jelikož jsou plné,…

Interiéry
Vhodné dveře do bytu 2/2

 Interiérové dveře VERTE BASIC LIFT Pokud tyto dveře něčím zaujmou na první pohled, je to rozhodně jejich design a vzhled.…

Ostatní
Tipy na moderní zabezpečení bytu 1/2

 Logitech Circle 2 Wired Moderní kamera, která je primárně určena pro použití v interiérech. Pokud tedy hledáte…

Ostatní
Tipy na moderní zabezpečení bytu 2/2

EVOLVEO Sonix - Bezdrátové zabezpečení Praktické zařízení pro toho, kdo nehledá jenom dílčí ochranu, ale chce svůj byt ochránit…

Stavba
Tipy na moderní bungalov 1/2

 Bungalov s letní terasou a kuchyní I když to může vypadat, že lidé se snaží žít své životy uvnitř, a nikoliv venku,…

Stavba
Tipy na moderní bungalov 2/2

 Nízkoenergetické bungalovy Mnoho lidí chce, aby byly budoucí náklady na bydlení co možná nejnižší a aby bylo také zaručeno…

Stavba
Stavba na venkově

 Stavba na venkově má často svoje specifika a úskalí. To vám potvrdí každý zkušený stavbař i stavebník, který toto martýrium…

Ostatní
Co si pořídit k novému domu nebo chalupě

 Jestliže jste se stali novými majiteli domu, chalupy nebo i větší chaty, určitě se vám můžou hodit naše nápady. Ty…

 
Vítejte Byty Vše Rekreační stavby Zahradní stavby Nářadí Vychytávky Zahrada
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY